Aktualijos iki 2023 metų

 

 

Sparčiai auga jaunuolių susidomėjimas ir noras savanoriauti Elektrėnų sav. organizacijose

  Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programa Elektrėnų savivaldybėje 2022 metais buvo išties pasisekusi ir sėkmingai įgyvendinama. Iš viso per dvi vykusias registracijas į šią programą užsiregistravo net 50 jaunuolių, iš kurių 24 savanoriai pasirašė sutartis su pasirinktomis priimančiomis savanorius organizacijomis. Savanorišką veiklą organizuojanti ir savanorius bei organizacijas konsultuojanti mentorė Aurelija Kuzmičienė teigia, kad tokių rezultatų prieš metus pradėjusi šią veiklą tikrai nesitikėjo. Ji džiaugiasi sparčiai užsipildžiusiomis savanorių vietomis ir ragina norinčius išmėginti savanorystę jaunuolius nelaukti paskutinės minutės, o pradėti domėtis ir planuoti savanorystę.

 „Kai pradėjau šią veiklą, savanoriauti ketinančių jaunuolių registracijų Elektrėnų savivaldybėje buvo kone dvigubai mažiau. Pradėjus kokybiškai viešinti ir dalintis informacija feisbuko puslapyje „Jaunimo savanoriškos tarnybos Elektrėnų skyrius“, vedant pristatymus Elektrėnų sav. mokyklose, organizacijose, registracijų skaičius ėmė sparčiai augti ir savanorystės populiarumas tarp moksleivių tapo milžiniškas. Tai rodo, kokia naudinga ir prasminga yra savanorystė, o gaunamos gerosios praktikos bei patirtys yra neišmatuojamos vertės. Gautos žinios padeda daug lengviau įsilieti į darbo rinką, o įgytas papildomas balas prie stojimo į aukštąsias Lietuvos mokyklas padeda išpildyti svajonę studijuoti norimą specialybę. Mano tikslas – kokybiška ir individualius poreikius išpildanti savanorystė. Esu labai nuoširdžiai laiminga ir dėkinga, kad mano lydimi savanoriai iš lūpų į lūpas skleidžia žinią apie kokybišką ir daug žinių suteikiančią tarnybą. Tai dar labiau motyvuoja ir skatina stengtis dėl savanorių lūkesčių. Kiekvieno savanorio kelias man yra labai svarbus.“ – teigia savanorių mentorė Aurelija Kuzmičienė.

Nors 2023-uosius pradedame jau ištirpusiomis laisvomis vietomis savanorius priimančiose organizacijose, bet tikime, kad savanorystės populiarumas ir jaunuolių noras atlikti JST Elektrėnų sav. tik dar labiau augs, o savanorystė taps ne tik kasdienės veiklos dalimi, bet ir pačia kasdienybe.

Daugiau informacijos apie JST savanorystę feisbuko paskyroje „Jaunimo savanoriškos tarnybos Elektrėnų skyrius“, el. paštu aurelija@iniciatyvubiuras.  com, tel. +370 648 23 732.

 Parengė Aurelija Kuzmičienė

 


(GAL)AKTYVŪS 2022

Gruodžio 17-ąją Elektrėnų kultūros centre praūžė antrieji „(Gal)Aktyvūs“ – Elektrėnų savivaldybės jaunimo apdovanojimai. Iškilmingoje ceremonijoje buvo apdovanoti skirtingų sričių (sporto, meno, akademinių pasiekimų, lyderystės, savanorystės) aktyviausi jaunuoliai bei aktyviausiai su jaunimu dirbanti komanda. Laimėtojus rinko savivaldybės gyventojai bei ekspertinė komisija. Šių metų aktyviausieji:

Metų sportininkas – Adas Stefanovič. Adas yra irkluotojas. Šiemet iš varžybų parsivežė 10 pirmosios vietos medalių, 4 antrosios vietos medalius ir 6 trečiosios vietos medalius. Taip pat dalyvavo „Olympic Hopes“ varžybose, kuriose su trimis savo komandos nariais keturvietėje kanojoje užėmė pirmąją vietą 500 metrų nuotolyje ir trečiąją vietą su ta pačia komanda 200 metrų nuotolyje.

Metų menininkė – Silvija Vaškelytė. Silvijai šiais metais teko daugiau dalyvauti muzikinėje veikloje, o tai jai suteikė didelį džiaugsmą, kuris iki šiol motyvuoja kurti ir dalintis.

„Studijuojant menų srityje atsiranda kitoks požiūris į patį meną, tai padeda tobulėti. Manau,  pagrindinis laimės variklis yra daryti tai, ką nori. Esu fotografė, dizainerė, dainų autorė ir vis bandanti atrasti save kitose meno srityse“ – teigia Silvija. 

Metų protas – Diana Viktorija Kartenė, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos vienuoliktokė, savivaldybės etape laimėjusi Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje II vietą, technologijų olimpiadoje I vietą, fizikos olimpiadoje III vietą bei respublikinėje Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje II vietą. Vasarą Diana Viktorija dvi savaites studijavo Anglijoje Oksfordo universitete. Pasirinkusi fizikos ir chemijos kursus, juos baigė aukščiausiais įvertinimais, su dėstytojų pagyrimais. Šiuo metu mokinė yra įstojusi į Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklą bei VDU moksleivių mokyklą, kurioje studijuoja neuromokslą.

Metų lyderis – Paulius Sagevičius. Po 2 metus trukusios EMSIC pirmininko kadencijos Paulius buvo pakviestas į Lietuvos moksleivių sąjungos Nacionalinį biurą, kuriame dabar yra nacionalinės jaunimo politikos koordinatorius. Paulius sėkmingai baigė JST programą, kovo mėnesį pradėjo savanoriauti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Elektrėnų skyriuje, kuriame tapo jaunimo savanorių lyderiu. Buvo pakviestas atlikti praktiką Vyriausybės strateginės analizės centre. Rugpjūčio mėnesį buvo atrinktas dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę!“.

„Sėkmingai tęsiu savo kadenciją jaunimo reikalų taryboje, stengiuosi ne tik pats tobulėti, bet padėti kitiems atrasti savo potencialą savanorystėje, komandų vienijime“ – teigia Paulius. 

Metų savanorė – Vakarė Antanavičiūtė. Elektrėnų kultūros centro savanorė Vakarė savanorystę tęsia jau ketvirtą mėnesį. Jos savanorystė susideda iš daug skirtingų veiklų, pradedant nuo informacijos skelbimo Elektrėnų jaunimo centro socialiniuose tinkluose, baigiant renginių organizavimu. Ji yra savanoriavusi renginyje „Muzika garsiau“, prisidėjusi prie renginių „Šviečiam“ ir „GalAktyvūs“ organizavimo. Beveik kiekvieną savaitę ji važiuoja į mobilų darbą skirtingose Elektrėnų savivaldybės seniūnijose, dažnai savanoriauja Vaikų dienos centre, kur padeda atvykusiems vaikams atlikti namų darbus ir vėliau su jais smagiai praleidžia laiką, žaisdami įvairius žaidimus ar tiesiog bendraudami.

Metų komanda – Elektrėnų jaunimo centro  darbuotojų komanda. Tai 5 nuostabiosios pokyčių fėjos, degančios aistra darbui su jaunimu ir labai empatiškos. Jos dirba kasdien mūsų mieste ir už Elektrėnų miesto ribų su jaunimu vien tam, kad ateities jaunimas turėtų galimybę tobulėti. Jau penktus metus ši komanda organizuoja individualias ir grupines veiklas jaunimui, vasaros užimtumo ir įdarbinimo programą, vasaros stovyklas, organizuoja festivalį „Muziką garsiau“, dalyvauja tarptautinėse Erasmus+ programose ir nuolat tobulėja įvairiuose mokymuose.

Per apdovanojimus buvo įteiktos padėkos už savanorišką darbą su jaunimu Neringai Pulauskienei, Astai Arbačiauskaitei-Dijokienei bei Margaritai Skvarčienei. Padėkos buvo įteiktos atsižvelgus į gyventojams pateiktos atviros anketos rezultatus bei Jaunimo reikalų tarybos argumentus. Minint Lietuvos jaunimo metų uždarymą „(Gal)Aktyvūs“ metu buvo įteikti pažymėjimai jaunimo savanoriškąją tarnybą atlikusiems savanoriams.

Apdovanojimuose koncertavo ,,Lietuvos balso“ finalistė Paulina Paukštaitytė,  ceremoniją užbaigė Lietuvos pop muzikos sensacija – Gabrielius Vagelis!

„(Gal)Aktyvūs“ organizatoriai dėkoja rėmėjams UAB „Finėjas“, Elektrėnų savivaldybei, „Halkio sushi“, „Trolių pica“ bei „Raspa“.

Iki susitikimo kitąmet, likite aktyvūs!

                                                  Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba


Organizatoriai

Nominantai

Metų menininkė

Metų protas

Metų lyderis

Metų sąvanorė

Metų komanda

 


 

Atiduok cigaretę, nebūk marionete  

Priklausomybė – tai psichikos sutrikimas, kuris atsiranda dėl polinkio vartoti psichiką veikiančias medžiagas ar daryti tą pačią veiklą siekiant pasitenkinimo jausmo, nepaisant numatomų ar akivaizdžių neigiamų padarinių pačiam individui ar jo aplinkai. Šiais laikais pradedančiųjų vartoti priklausomybę sukeliančias medžiagas amžius jaunėja, vis daugiau jaunuolių patenka į priklausomybių spąstus dėl juos supančios aplinkos įtakos, noro pritapti ar kitų priežasčių ir akivaizdu, jog yra didelis priklausomybių prevencijos poreikis. 

Elektrėnų jaunimo centro komanda 2022 metų lapkričio mėnesį antrą kartą įgyvendino prevencinį projektą „Atiduok cigaretę, nebūk marionete“, kurio tikslas – jaunuolių priklausomybių prevencija. Šiais metais projekte dalyvavo 15 skirtingų jaunuolių, gyvenančių Elektrėnų savivaldybėje. Projekto atidarymo dieną jaunuoliai praleido Elektrėnų jaunimo centro erdvėje, kur vykdė  komandos formavimo,  bendradarbiavimą skatinančias  užduotis, ruošė pristatymus, trumpametražius filmukus apie priklausomybes sukeliančias medžiagas, diskutavo apie narkotines medžiagas ir kaip jos gali pakeisti jauno žmogaus ir jų artimųjų gyvenimus. Antrąją projekto dieną Jaunimo centre jaunuoliai klausėsi blaivybės draugijos VšĮ „Būties virsmas“ Elektrėnų filialo įkūrėjo Eligijaus Juchnevičiaus paskaitos apie priklausomybes, kur jaunuoliams pasakojo apie priklausomybių žalą, kaip įveikti priklausomybes ir kaip padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Vėliau pas jaunuolius svečiavosi Baltijos kinologijos centro darbuotojai, kurie pasakojo apie K-9 kinologų darbo specifiką: kaip šunys ieško narkotinių medžiagų, dingusių žmonių, draudžiamų daiktų ir sprogmenų bei kitų draudžiamų dalykų. Trečioji projekto diena prasidėjo pareigūno Dariaus Joneikio paskaita, kurioje  jaunuoliai sužinojo apie narkotinių medžiagų, elektroninių cigarečių ir THC  poveikį jauno žmogaus elgesiui ir organizmui, papasakojo, kaip atpažinti narkotines medžiagas. Įdomu buvo sužinoti, kad trūksta tyrimų apie THC poveikį žmogaus organizmui ir būsimą jo žalą ateityjeTada po trumpos pertraukos jaunimas išvyko į reabilitacijos centrą „Naujas gyvenimas“. Jame jaunuoliai klausėsi nuo priklausomybių nukentėjusių žmonių istorijų ir išgyvenimų. Projekto uždarymo dieną dalyviai keliavo į Vilnių. Jaunuoliai lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, kur susipažino su Seimo veikla, patalpomis, valstybės rinkimų sistema, o vėliau apsilankė Lukiškių kalėjime. Jame jaunuoliai susipažino su 121 metų senumo pastato istorija, kalinio keliu ir gyvenimu šiame istoriniame kalėjime.

Šis projektas buvo įgyvendintas sėkmingai ir buvo naudingas jame dalyvavusiems jaunuoliams. Dalyviai pasisėmė įvairių, naujų ir reikalingų gyvenimiškų žinių bei patirčių. Manome, kad ir ateityje bus poreikis tęsti projektą.

                                                      Elektrėnų jaunimo centro komanda

                                                     

 


Atidaryta atvira jaunimo erdvė Vievyje

                      Šių metų spalio 18 d. triukšmingai atidaryta ilgai laukta Vievio atvira jaunimo erdvė. Pritaikius bendruomenių namelio, esančio Vievio mieste, pastatą jaunimo poreikiams, jame 3 dienas per savaitę dirbs Vievio kultūros centro jaunimo veiklos vadybininkė, o vieną dieną atvyks mobili Elektrėnų jaunimo centro jaunimo darbuotojų komanda. Erdvė atvira jaunimui bus net 4 vakarus per savaitę. Bus vykdomas atviras darbas su jaunimu: mokymasis per patirtį, užsiėmimai grupėmis, diskusijos, būreliai, individualios konsultacijos, mokymasis iš bendraamžių, smagūs žaidimų vakarai ir kiti užsiėmimai. Poreikį steigti atvirą jaunimo erdvę Vievyje išreiškė patys jaunuoliai, nes jau ne vienus metus Vievio jaunimas kėlė problemą, kad jiems nėra kur rinktis, kad jaunimas neturi nei jaunimo centro, nei jaunimo erdvės, todėl buvo ieškoma būdų, kaip jaunuoliams padėti. Pasitarus su bendruomenėmis, nutarta dalį bendruomenių laiko skirti jaunimui, todėl, gavus lėšų iš Elektrėnų savivaldybės mero fondo, patalpos buvo pritaikytos jaunimui.

Spalio 18 d. ilgai laukta erdvė atidaryta! Šia proga perkirpta juosta, šalia jaunimo erdvės pasodintas ąžuoliukas. Pasveikinti jaunimo atvyko gausus būrys svečių su dovanomis: Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius su pavaduotoja Inga Karteniene, Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas, Vievio kultūros centro vadovė Audronė Stepankevičiūtė, Elektrėnų jaunimo centro darbuotojų ir jaunuolių komanda, Elektrėnų jaunimo reikalų tarybos komanda ir kt. Jaunimas kartu su svečiais tapė medelį iš visų jaunuolių ir svečių pirštų atspaudų, vaišinosi skaniu tortu bei užkandžiais, klausėsi jaunojo erdvės lankytojo reperio „KukyZZ“ pasirodymo, o vakarą vainikavo diskoteka.

                      Linkime jaunimui sėkmės, kūrybingumo, įdomių projektų bei veiklų ir prasmingo buvimo naujojoje erdvėje! 

 

Elektrėnų savivaldybės administracijos informacija


 

 

 

 

Sėkmingai įgyvendinta 2022 m. Elektrėnų savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa

  

2022 m. gegužės mėnesį startavusi Elektrėnų savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa sulaukė ypatingo dėmesio ir sėkmės. Šioje programoje dalyvauja 14–19 metų mokiniai, kuriuos įdarbina Elektrėnų savivaldybėje veikiantys darbdaviai. Jiems Savivaldybė kas mėnesį moka 400 eurų kompensacijas už kiekvieną įdarbintą jaunuolį. Šiemet programa sudomino tikrai nemažą dalį jaunuolių – buvo įdarbinta net 50 moksleivių! Tiesa, sėkmingai programą baigė 48 jaunuoliai, iš jų 17 merginų bei 31 vaikinas. Jaunuoliai dirbo gamybos, prekybos, statybų, laisvalaikio ir pramogų, aptarnavimo, sveikatos, žurnalistikos bei kultūros srityse. Jaunuolius įdarbino 17 darbdavių, kuriems kompensacijoms buvo išmokėta daugiau kaip 30 000 eurų. Lėšos skirtos:

 

-        UAB „Donersa“ – 5168,80 Eur; 

-        UAB „Veiksmo poilsinė“ – 4168,87 Eur; 

-        UAB „Bauwerk Boen“ – 3887,60 Eur; 

-        UAB „Sostinių golfo klubas“ – 3529,97 Eur;

-        MB „Paragauk pats“ – 2904,64 Eur; 

-        Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka – 1581,82 Eur;

-        UAB „Autoverslo terminalas“ – 1432,80 Eur; 

-        UAB Promi – 1217,93 Eur; 

-        UAB „Halkis“ – 1024,35 Eur; 

-        UAB „Geras transportas“ – 800 Eur; 

-        UAB „Deinava“ – 800 Eur; 

-        UAB „Kardusta“ – 800 Eur; 

-        VšĮ „Ledo arena“ – 800 Eur; 

-        UAB „Elektrėnų kronika“ – 656,50 Eur;

-        UAB „Būsto pasaulis“ – 624,61 Eur; 

-        UAB „Kietaviškių autocentras“ – 409,79 Eur; 

-        MB „Eitora“ – 354,55 Eur.

 

Labai džiaugiamės, kad kiekvienais metais tiek darbdaviai, tiek jaunuoliai aktyviai dalyvauja programoje ir su nekantrumu laukia kvietimo į kitų metų programą. Moksleiviai įgijo darbo patirties, o darbdaviai susipažino su šiuolaikiniu jaunimu, jų įgūdžiais bei poreikiais, galbūt pamatė potencialius savo organizacijos darbuotojus. Tikimės sėkmingo bendradarbiavimo ir kitąmet!

 

 

Elektrėnų savivaldybės administracijos informacija



Festivalis „Muzika garsiau 2022“

 

Šių metų rugpjūčio 13 d., minint Tarptautinę jaunimo dieną bei Lietuvos bei Europos jaunimo metus, Elektrėnuose nuskambėjo festivalis „Muzika garsiau“. Nuo ankstaus ryto dalyvių laukė gausa įvairių užsiėmimų: įvairios sporto rungtys, diskusijos, galimybių mugė, edukacijos ir, žinoma, jaunųjų muzikos atlikėjų konkursas bei vakarinė žymių muzikos grupių programa. Šiemet prie renginio organizavimo aktyviai prisijungėme ir mes, Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba.

Festivalio metu surengėme diskusiją „Ar jaunas žmogus yra išgirstas?”. Joje svarbiausius klausimus aptarėme su Lietuvos Respublikos Seimo nare Silva Lengviniene, Jaunimo reikalų agentūros Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vyresniąja patarėja Gintare Stankevičiene, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu Domantu Katele, Elektrėnų jaunimo reikalų koordinatore Neringa Pulauskiene, jaunimo politikos ekspertu Nerijumi Miginiu bei, žinoma, su jaunimo atstovu, Elektrėnų jaunimo reikalų tarybos nariu Pauliumi Sagevičium, o diskusiją moderavo Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Liveta Kazlauskaitė.

Siekiant informuoti jaunimą apie jiems atviras galimybes, buvo surengta „Galimybių mugė”, kurios metu savo veiklas pristatė Lietuvos raudonasis kryžius, ugniagesiai gelbėtojai, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (Lijot), „Žinau, ką renku“, Jaunimo reikalų agentūra, Lietuvos liberalus jaunimas, Lietuvos moksleivių sąjunga ir kt. Šių organizacijų atstovai noriai pasakojo jaunuoliams apie savo veiklą.

„Muzika garsiau 2022” sulaukė didelio susidomėjimo ir pritraukė daug jaunimo iš visos Lietuvos!

 

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos informacija


 

 

 

 

   

Jaunimo vasaros akademija ,,Kartu mes galime daug!“ Palangoje

 

Birželio 8–10 d. Palangoje vyko kasmetinė Jaunimo vasaros akademija ,,Kartu mes galime daug!“, kurioje dalyvavo ir  Elektrėnų savivaldybės delegacija, sudaryta iš dirbančių su jaunimu bei šaunaus aktyvaus jaunimo. Net trys aktyvios dienos edukacijų, diskusijų ir naujų ryšių užmezgimo! Jaunimo vasaros akademija – tai stovyklos tipo kasmetinis renginys, į kurį susirenka jaunimas iš visos Lietuvos ir kelių užsienio šalių. Šiais metais dalyvavo net 20 įvairių delegacijų, o tai yra daugiau nei 200 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Pirmąją dieną dalyviai susipažino su savivaldybėmis atidarymo marše, klausėsi diskusijos apie Lietuvos jaunimo metus, atviras galimybes jaunimui Lietuvoje ir Europoje. Vėliau sekė beprotiškai linksmos dirbtuvės, o po jų ir daug energijos reikalaujančios orientacinės žaidynės.

„Patiko, kad pirmąjį vakarą pasitikome paplūdimyje, stebėjome saulėlydį“, – sakė Elektrėnų jaunimo centro darbuotoja Agnė.

Antroji diena buvo dar darbingesnė – dalyvių laukė daug diskusijų apie darbo galimybes jaunimui, jaunimo organizacijų mugė, kurios metu buvo galima susipažinti su jų veikla ir gauti šaunių prizų dalyvaujant veiklose. Vakare visi keliavo į Leon Somov ir Diletos koncertą „Kartu mes galime daug!“.

„Trečiają dieną po kelių bemiegių naktų visi uždarėme akademiją, atsisveikinome su visais, dar kartą aplankėme jūrą ir išvykome namo!“ – dalijasi įspūdžiais jaunimo centro savanorė Gabrielė.

Jaunimo vasaros akademija – tai nuostabus renginys jaunimui sužinoti apie jaunimo galimybes ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje, puiki platforma susipažinti su kitų savivaldybių moksleiviais, pasisemti geros patirties ar pasimokyti iš svetimų klaidų.

Dėkojame organizatoriams už puikiais tris dienas pajūryje. Iki susitikimo kitais metais Kretingoje!

 

Elektrėnų jaunimo reikalų tarybos informacija



„Keliaujantys jaunimo metai“ pradeda savo kelionę per Lietuvą 

 

2022-aisiais minimi Lietuvos ir Europos jaunimo metai, tai reiškia, kad šiemet jaunimo visoje Lietuvoje laukia įvairūs renginiai ir iniciatyvos. Viena iš jų – Jaunimo reikalų agentūros organizuojami „Keliaujantys jaunimo metai“. Tai devynių vienos dienos jaunimui skirtų renginių ciklas, kuriuo planuojama aplankyti devynias Lietuvos savivaldybes.  

„Keliaujančių jaunimo metų“ renginiai vyks Jonavoje, Palangoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Telšiuose, Naujojoje Akmenėje, Visagine, Alytuje ir Tauragėje. Į šiuos taškus šiemet bus siekiama pakviesti jaunimą iš aplinkinių savivaldybių ir įtraukti į diskusijas, interaktyvias veiklas, pristatyti juos supančias galimybes bei pasiklausyti jaunimo atlikėjų. 

Pagrindinėje renginio scenoje renginių metu dalyviai bus kviečiami net į 5 diskusijas, kiekvienoje diskusijoje dalyvaus jaunimo atstovai, sprendimų priėmėjai bei dirbantys su jaunimu asmenys iš to regiono, kuriame vyks renginys. Taip bus siekiama, kad diskusijos bei jų dalyviai būtų artimi ir aktualūs susirinkusiam jaunimui. Bus diskutuojama apie su jaunimu susijusiais problemas, darbą su jaunimu ir klimato kaitą. Be to bus pristatyta 2021 - 2027 m. Europos jaunimo strategija ir gerosios praktikos įgyvendinant ES programas.    

„Veiklas pagrindinėje scenoje, kiekvieno renginio metu, užbaigs diskusija vienijanti visą renginių ciklą „Jaunimo politika mano apskrityje po 10 metų“, per šias diskusijas bus apibendrinami jaunimo apklausų, vykdomų prieš kiekvieną renginį,  rezultatai ir formuojama dešimtmečio jaunimo politikos vizija, kurią pristatysime metų pabaigoje. Jaunimo apklausas apie jaunimo politiką jų apskrityse skelbsime prieš renginius, siekdami susidaryti kuo geresnį vaizdą, ką galvoją Lietuvos jaunimas ir įtraukti juos į ateities vizijos formavimą“, – sako „Keliaujančius jaunimo metus“ organizuojančios Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas. 

Pagrindinėje scenoje, kiekvieno renginio metu taip pat pasirodys jaunimo grupės iš regiono –  taip joms bus suteikta platformą būti pamatytoms ir išgirstoms, nes visi renginiai bus transliuojami gyvai.  

Taip pat galimybių mugėje renginių dalyviai galės leisti laiką interaktyviose veiklose bei susipažinti su organizacijomis bei jaunimui skirtomis programomis. Mugėje savo vykdomas tarptautines ir vietines programas jaunimui pristatys Jaunimo reikalų agentūra, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos aklųjų biblioteka, vietinės jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos. Jaunuoliai galvojantys apie savo ateities užimtumą, galės įsitraukti į interaktyvias karjeros ugdymo dirbtuves. Tai pat dalyviai galės pasinerti į „knygas“ gyvojoje bibliotekoje bei aktyviai praleisti laiką patyriminiame orientaciniame žaidime.  

Pirmasis renginių ciklo renginys įvyks jau birželio 3 d., Jonavoje, Joninių slėnyje. Į renginį labiausiai kviečiamas jaunimas ir kiti dalyviai iš Kauno apskrities, kurios jauniesiems gyventojams ir yra skirtas renginys. Informaciją  apie renginį sekite -> 1-asis „Keliaujančių jaunimo metų“ renginys | Facebook #jauni2022 #EYY2022 #EuropeanYearOfYouth2022  

Kauno apskrities jaunimas ir visi kam artima jaunimo politika Kauno apskrityje jau dabar gali išreikšti savo nuomonę Jaunimo politikos dešimtmečio vizijos apklausoje – https://bit.ly/3MtmpBN  

Taip pat sekite naujienas apie visus Lietuvos ir Europos Jaunimo metus Lietuvoje –https://jauni2022.lt 

Jaunimo metų veiklos yra finansuojamas Lietuvos valstybės biudžeto ir Europos Komisijos programos Erasmus+ lėšomis.

Jaunimo reikalų agentūra įgyvendina valstybės jaunimo politikos tikslus ir priemones, stiprinančias jaunimo motyvaciją ir galimybes įgyti išsilavinimą, gauti darbą ir įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą, dalyvauja sprendžiant jaunimo problemas bei plėtoja neformalų ugdymą ir jaunimo socializacijos procesus. Jaunimo reikalų agentūra taip pat yra nacionalinis Lietuvos ir Europos jaunimo metų Lietuvoje koordinatorius. Jaunimo metų atidarymas Balandžio 29 d. paminėtas energingu renginiu renginio akimirkos - https://jauni2022.lt/jm-akimirkos/) 

 

Jaunimo veiksmo diena Elektrėnų savivaldybės administracijoje 

 

Šių metų balandžio 7 d. Elektrėnų savivaldybėje vyko jaunimo veiksmo diena. Mokinių iš Elektrėnų, Kietaviškių, Semeliškių ir Vievio komandos susitiko su tikslu sukurti idėjas, kurios pagerintų jaunimo gyvenimą savivaldybėje. Šių metų pagrindinis prizas net 700 eurų, skirtų idėjai įgyvendinti.

Renginio pradžioje mokiniai dalyvavo projektų rengimo mokymuose, vyko paskaitos apie jaunimo aktyvumą. Vėliau jaunuoliai su komandų koordinatoriais, kurie buvo Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, ėmėsi kurti savo projektus. Po darbo komandose visi pristatė originalias idėjas: ,,Lauko biblioteka“ (,,Versmės“ gimnazija), ,,Prisėsk, pastovėsim“ (Semeliškių gimnazija), ,,Pietūs“ (Kietaviškių progimnazija), ,,Sakurų apsuptyje“ (,,Ąžuolyno progimnazija), ,,Palaidi plaukai“ (Vievio gimnazija). Renginio metu dalyviai supažindino Elektrėnų savivaldybės administraciją su bendraisiais jaunimo iš skirtingų vietovių poreikiais, reikalingos atviros erdvės laisvalaikiui ir naudingam laiko praleidimui ne tik Elektrėnų mieste, bet ir visoje savivaldybės teritorijoje.

Laimėtojų titulą iškovojusi Semeliškių gimnazijos komanda įgyvendins idėją ,,Prisėsk, pastovėsim“. Tai Semeliškių gimnazijos teritorijoje esančios lauko klasės restauravimas. Šis projektas bus naudingas ne tik mokiniams, bet ir visai Semeliškių bendruomenei, nes erdvė bus atvira įvairaus pobūdžio veikloms.

 Dėkojame visiems jaunuoliams, atvykusiems į jau tradicija tapusiu renginiu Elektrėnų savivaldybės administracijoje, kad dalijotės savo poreikiais ir idėjomis. Tariame ačiū Elektrėnų savivaldybės administracijai už šiltą priėmimą ir iki kitų metų!

 

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moksleivių ir jaunimo organizacija ,,Idėja“

 

Projektas ,,Verslumo įgūdžių ugdymas Elektrėnų mieste“

 

 

        Moksleivių ir jaunimo organizacija ,,Idėja“, gavusi finansavimą iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų įgyvendino projektą „Verslumo įgūdžių ugdymas Elektrėnų mieste“ NR. 08.6.1-ESFA-T-927-02-0017.

        Projekto metu buvo suorganizuoti keturi teminiai informaciniai renginiai, kurių metu buvo pristatytas projektas ir vystytos jaunimo verslumo temos. Pirmasis renginys įvyko Elektrėnų savivaldybėje esančiame vandens batutų parke „Wind Port“. Renginio metu parko atstovai pristatė savo veiklą, verslo įsikūrimo istoriją, verslo plėtros galimybes, įsidarbinimo parke galimybes, ten dirbantys jaunuoliai pristatė savo patirtis, o vėliau jaunimas pats kūrė savo verslo idėjas darbo grupėse. Antrasis informacinis renginys įvyko „Elektrėnų arbūzų ūkyje“, kur jaunieji ūkininkai pristatė savo unikalią veiklą, verslo kaime įsikūrimo istoriją, finansavimo galimybes: kur rašyti paraiškas, kaip rašyti, nuo ko pradėti ir t.t., vėliau buvo apsilankyta ūkininkų Marcinkevičių ūkyje, pokalbis su ūkininkais bei apsilankymas jų sūnaus motociklų motokroso trasose „Manto trasa“, buvo aptarta trasos įsikūrimo istorija, veiklos vystymo galimybės. Trečiasis renginys įvyko VšĮ EPMC, kurio metu jaunuoliams buvo pristatyta, kas yra savanorystė ir jaunimo savanoriška tarnyba (JST), akredituotos Elektrėnų savivaldybės organizacijos, kalbėta apie savanorystę kaip karjeros pradžią, trumpalaikės ir ilgalaikės savanorystės ypatumai, buvo dalijamasi gerąja patirtimi. Paskutinis informacinis renginys įvyko netoli Elektrėnų įsikūrusiame pramogų parke „Kauk Inn“, kurio metu parko įkūrėjai pristatė savo parko įsikūrimo istoriją, verslo kaime galimybes, taip pat papasakojo kitas parko jaunųjų verslininkų idėjas ir atradimus, tokius kaip sapropelio perlai, trąšos, ledai vaisiuose ir kt., o renginio pabaigoje patys jaunuoliai galėjo išbandyti ekstremalią trasą.

       Sudalyvavę informaciniuose renginiuose ir pasisėmę idėjų apie savivaldybės verslininkų verslų įkūrimą, jaunuoliai projekto rėmuose dalyvavo trijų dalių verslumo mokymuose, kuriuos vedė lektorius Nerijus Miginis. Mokymų metu dalyviai mokėsi, kaip verslumo kompetencijas taikyti darbo rinkoje ir kasdieniniame gyvenime, susipažino su galimybių ir idėjų paieškos būdais, aiškinosi, kaip motyvuoti save ir palaikyti sistemos sukūrimą, grynino savo asmenines idėjas ir rengė verslo planus praktiškai (angl.k. business model canvas), susipažino su marketingo strategijos pradmenimis. Galime pasidžiaugti, kad po mokymų keletas jaunuolių įkūrė savo sėkmingą patalpų tvarkymo verslą!

        Projekto rėmuose taip pat buvo sukurtas informacinis jaunimo informavimo informacinis tinklas, kuriame talpinama ir nuolat atnaujinama aktuali informacija jaunimui verslumo, užimtumo, savanorystės, karjeros temomis ir gerųjų praktikų temomis.





Atsinaujinęs Elektrėnų jaunimo centras

 

2021 metai, jaunimo centrui yra įsimintini, kadangi jaunuoliai ne tik patys, savomis rankomis, prisilietė prie jaunimo centro erdvių, padėjo kurti tinkamesnę bei jaukesnę atmosferą, bet ir prisidėjo prie sienų ar kitų jaunimo centro erdvių remonto, bei kūrėsi sau norimą laisvalaikio vietą. Šaltojo sezono metu - lapkritį bei gruodį buvo vykdomi intensyvūs remonto darbai. Šis atsinaujinimo projektas yra finansuojamas Elektrėnų kultūros centro. Jį, galima įvardinti, kaip vieną iš ypatingesnių, kadangi visi reikiami remonto darbai buvo atlikti jaunuolių.

Be abejonės, kad šis projektas įvyktų kuo produktyviau bei darbai būtų nudirbami tinkamiau, prie mūsų prisijungė ir ,,Elektrėnų profesinio mokymo centro”, ,,Elektrėnų Versmės gimnazijos”, ,,Elektrėnų Ąžuolyno progimnazijos”, ,,Semeliškių gimnazijos” mokiniai. Ne paslaptis, kad šis projektas sudomino ne tik jaunuolius, bet ir daugiau apie remontus išmanančius mokytojus iš ,,Elektrėnų profesinio mokymo centro”. Sulaukėme tinkamų ir labai mums pravarčių patarimų, paaiškinimų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai: kokia eilės tvarka daryti, ką su kuo maišyti, kur ką tepti.

Šis projektas buvo iššūkis jaunuoliams su kuriuo jie susitvarkė labai gerai. Sunki pradžia ir nežinia jaunuoliams leido perlipti per save, išmokti kažko naujo ir praktiško gyvenime. Turimas remonto planas mums padėjo vykdyti darbus daug aiškiau. Greitai panaikinome apsigyvenusį pelėsį jaunimo erdvėse, užtaisėme esamas skyles bei įtrūkimus. Tinkavome, šveitėme, dažėme ne tik sienas, bet ir lubas. Pagrindiniams darbams einant į galą, galvosūkiu tapo interjero darbai. Jaunuoliai galėjo pasitelkti savo fantaziją, kurioje pasidarbavo daug meniškų sielų. Suteikėme jaunuoliams galimybę įgyvendinti savo piešinių projektus ant mūsų sienų, ir to tikrai nesigailime. Visi piešiniai yra unikalūs, su savo tam tikra žinute, potekste bei istorija. 

Pasibaigus darbams, sukūrėme apklausą ir apibendrinome jos atsakymus. Į klausimą ,,Kas buvo sunkiausia”. Dauguma atsakė: ,,Dažyti lubas ar sienas”, ,,Nusiplauti dažus”, ,,Klijuoti plėvelę prieš pradedant dažyti’’. Tačiau, kad ir su kokiais nemaloniais darbais teko susidurti, galiausiai visi pritarė, kad jiems patiko išbandyti save „statybininko" rogėse,  įgauti naujos patirties ir neįprastai praleisti laiką drauge.

Be to, visi prisidėję prie patalpų atnaujinimo, mainais gavo socialinių pilietinių - savanoriškų valandų, o praėjus savaitei po oficialaus centro atidarymo, mes vėl susitikome su savo darbininkais ir vaišindamiesi tortu atšventėme pradėtą naują EJC puslapį bei perversmą. Todėl dar kartą dėkojame visiems bendradarbiavusiems, atsidavusiems ir  įdėjusiems pastangų, kurios tikrai nenuėjo veltui!

 Iki susitikimo atnaujintose Elektrėnų jaunimo centro patalpose ir veiklose!

 

 

 Jaunimo centro komanda


 

 

 

 

2022-ieji Lietuvos ir Europos jaunimo metai – kvies ne tik atkreipti dėmesį į jaunimą ir jaunimo politiką

Dar 2021 m. viduryje LR Seimas 2022-uosius metus paskelbė Lietuvos jaunimo metais. Praeitų metų gruodžio mėnesi 2022-uosius Europos Parlamentas paskelbė Europos jaunimo metais ir  sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje.

Pagrindinė jaunimo metų tema – jaunimo  įgalinimas. Siekdamas atskleisti šią temą Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) kartu su partneriais išsikėlė 4 tikslus: pasiekti jaunus žmones, kurie anksčiau nebuvo pasiekti ir informuoti juos apie galimybes nacionaliniu ir ES lygmeniu; pastebėti ir dalytis gerąja praktika ES jaunimo politikos ir ES programų įgyvendinimo srityje; skatinti jaunimo organizacijų ir jaunimo aktyvumą; plėtoti jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogą temomis, kuriuos liečia jaunimą.

„Pandemija nenuginčijamai kelia ekonomines ir socialines pasekmes Lietuvos ir Europos jaunimui. Jaunimo metų proga JRD kartu su Europos komisijos atstovybe Lietuvoje, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija ir kitomis jaunimo ar jaunimui dirbančiomis organizacijomis vykdys veiklas, siekdamas visų jaunimo grupių įtraukimo ir įgalinimo, didelį dėmesį skiriant regionams.“, – teigia JRD direktorius Jonas Laniauskas.

Taip pat 2022-aisiais metais bus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai.

Jaunimo metų atidarymo renginys planuojamas jau kovo 4  d. Visagine, jauniausiame Lietuvos mieste. Renginio metu dalyviai galės išgirsti Lietuvos vadovų sveikinimus bei žinomų Lietuvos veikėjų ir jaunimo atstovų diskusijas, apie tai, ką reiškia būti jaunu žmogumi. Taip pat, bus perduotas Lietuvos jaunimo sostinės titulas iš Klaipėdos savivaldybės Marijampolės savivaldybei bei įvyks koncertas. 

„Bendradarbiaudami su vietinių ir tarptautinių partnerių tinklu, metų eigoje, pakviesime jaunimą, su jaunimu dirbančius specialistus, sprendimų priėmėjus ir plačiąją visuomenę dalyvauti renginiuose bei įgyvendinti savo iniciatyvas.“, – planais dalijosi  J. Laniauskas.

Kovo mėnesį startuos interneto svetainė, dedikuota jaunimo metų veikloms, renginiams bei galimybėms pristatyti. Taip pat JRD ir partneriai kviečia visus sekti ir dalintis jaunimo metų naujienomis socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #jauni2022 ir #EYY2022.

Iki susitikimo 2022-aisias.

Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimas

 

Elektrėnai jau turi savo Savanorišką veiklą organizuojančią organizaciją

Naujieji metai VšĮ „Iniciatyvų biuras“ atnešė išties svarbių pokyčių ir naujų darbų -  Jaunimo reikalų departamentas, prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, akreditavo šią organizaciją ir ji ėmėsi mūsų miesto moksleiviams ir jauniems žmonėms labai reikalingos veiklos – tapo Savanorišką veiklą Elektrėnuose pagal Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) organizuojančia organizacija (SVO).

„Iniciatyvų biuras“ – tai organizacija, kuri įsikūrė kaip tiltas tarp jaunimo idėjų ir jų įgyvendinimo. Organizacija orientuojasi būtent į jaunimo politikos skatinimą bei įgyvendinimą Elektrėnų savivaldybėje, parodydami jaunimui, kiek daug jie turi galimybių realizuoti savo idėjas. Apjungdami aktyviausius žmones esančius savivaldybėje, „Iniciatyvų biuro“ komanda nuolat kuria aplinką, kurioje kiekvienas žmogus galėtų tobulėti, reikštis, realizuoti save ir tapti prasmingo ir naudingo miestui judėjimo dalimi.

Ką tai reiškia? Ogi tai, jog visiems, 14-29 metų jaunuoliams, nusprendusiems atlikti JST savanorišką tarnybą, ją įgyvendinti padės Elektrėnuose veikianti jaunimą vienijanti organizacija ir profesionali savanorius konsultuojanti mentorė – Aurelija Kuzmičienė, kuri lydės savanorius visą jų kelią - nuo savanorius priimančios įstaigos pasirinkimo, sutarties pasirašymo iki savanorystės pabaigos ir JST pažymėjimo įteikimo. Mentorė stebės savanorių kompetencijų augimą, padės įsivertinti savo pasiekimus ir įveikti savanorystės metu iškylančias abejones ar  sunkumus. Taigi, nuo šiol su atliekančiais savanorystę pagal Jaunimo savanorišką tarnybą jaunuoliais bendraus JST mentorė Aurelija.

Aurelija bendradarbiaus su visomis savanorius priimančiomis organizacijomis Elektrėnų sav. ribose, tad nuo šiol bendravimas, kontaktavimas ir savanoriškos veiklos puoselėjimas mūsų mieste bus kur kas lengviau pasiekiamas, sklandesnis ir greitesnis. „Nusprendžiau tapti JST organizuojančia mentore ir dirbti su „Iniciatyvų biuru“, nes tikiu, kad savanorystė yra ne tik prasmingas laiko praleidimas, bet ir asmenybės augimas, jauno žmogaus darbinių įgūdžių ir patirties pradžia. Stengsiuosi, kad kiekvienas susidomėjęs savanoryste jaunuolis atrastų save bei nesustotų ir vis labiau tobulėtų“ ,– teigė ji.

Kuo JST savanorystė naudinga? Ne paslaptis, jog atlikęs 6  mėn. trukmės savanorystę pasirinktoje priimančioje organizacijoje, savanoris įgis pažymėjimą, pridedantį net 0,25 balo prie stojimo į pirmos pakopos studijas visose Lietuvos Aukštosiose mokyklose. Negana to, įgaus naujos patirties, “pasimatuos” dominančią specialybę ir padirbės norimame išbandyti darbe. Savanorystė yra naudinga abiems pusėms - tiek savanoriams, tiek juos priimančioms organizacijoms. Elektrėnuose akredituotos priimančios savanorius organizacijos, kuriose galima atlikti savanorystę , yra aštuonios: Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka ir Pakalniškių padalinys, Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Elektrėnų kultūros centras, Elektrėnų savivaldybės administracija, Beižionių bendruomenė, Elektrėnų VVG, Elektrėnų vaikų lopšelis- darželis „Drugelis“, bei naujai prisijungęs Elektrėnų profesinio mokymo centras. Organizacijas pagal savo pomėgius, hobius, jiems įdomias sritis renkasi patys jaunuoliai. Tikimasi, jog ateityje priimančių savanorius įstaigų gretas papildys ir daugiau organizacijų, o kol kas visos šios įstaigos nuolat laukia savanorių ir yra pasirengusios priimti juos į savo kolektyvą.

Jei jaunuolis susidomėjo ir nori sužinoti ką daryti, norint tapti JST savanoriu, kviečiame susisiekti su SVO mentore – el.paštu aurelija@iniciatyvubiuras.com, arba tel.nr 864823732.

 

Parengė Aurelija Kuzmičienė

Šių metų gruodžio 17 d. įvyko Elektrėnų savivaldybės jaunimo apdovanojimai nauju pavadinimu „(GAL)AKTYVŪS 2021“, skirti pagerbti ir apdovanoti įvairiose srityse pasižymėjusius pačius aktyviausius savivaldybės jaunuolius bei su jais dirbančius asmenis. Net ir karantino sąlygomis Elektrėnų savivaldybės jaunimas šiais metais buvo ypač aktyvus.
     Metų jaunimo lyderė – Liveta Kazlauskaitė, aktyvi Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė, prisidedanti prie jaunimo politikos formavimo Elektrėnų savivaldybėje;
     Metų sportininkas – ledo ritulininkas Martynas Miliūnas, jau keletą metų garsinantis Elektrėnų miestą svarbiomis pergalėmis;
     Metų savanorė – Gustė Degutytė, aktyviai savanoriaujanti Elektrėnų jaunimo centre;
     Metų komanda – Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centras, apdovanotas už aktyvų moksleivių nuomonės atstovavimą ne tik regioniniu, bet ir nacionaliniu mastu;
     Metų darbdavio nominacija atiteko ,,Paragauk pats‘‘, įdarbinusiam daug jaunuolių šiltojo sezono metu, dažnai prisidedančiam prie jaunimo organizuojamų renginių;
     Metų protas – Nedas Svetlikauskas, Vievio gimnazijos mokinys, Elektrėnų savivaldybės vardą garsinantis įvairiose olimpiadose.
Apdovanojimuose netrūko geros nuotaikos, įsimintinų akimirkų, o nugalėtojus sveikino garbūs svečiai: Elektrėnų savivaldybės administracijos bei kitų organizacijų, prisidedančių prie darbo su jaunimu, atstovai. Viso renginio metu savo dainomis žiūrovus žavėjo Silvija Vaškelytė.
Nuoširdžiai dėkojame mūsų renginio rėmėjams, be kurių šie apdovanojimai nebūtų įvykę: Elektrėnų savivaldybei, Elektrėnų kultūros centrui, GP kepyklėlei, „Halkio sushi“ bei desertinei ,,Dolce Amor‘‘.
Džiaugiamės, kad šis renginys sulaukė tiek daug susidomėjimo ir įsitraukimo, ir tikimės, kad kitais metais jis bus dar galingesnis!
Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba

 



KVIETIMAS DALYVAUTI ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS RINKIMUOSE 2021 M.

Skelbiamas kandidatų (jaunimo atstovų) į Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybą atrankos konkursas.
     Jeigu Tu iniciatyvus, energingas, entuziastingas ir besidomintis savo miesto jaunimo veikla ir ateitimi, kviečiame Tave prisijungti prie jaunimo politikos formavimo komandos – jaunimo reikalų tarybos ir dalyvauti jaunimo reikalų tarybos nario rinkimuose!

  •         Kandidatuoti gali 14–29 metų jaunuoliai, kurie:
  •         yra jaunimo organizacijų atstovai;
  •         yra su jaunimu dirbančių organizacijų atstovai;
  •         yra mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, nariai;
  •         save išsikėlę pavieniai asmenys.

         Kandidatu į jaunimo reikalų tarybos narius gali būti kiekvienas Elektrėnų savivaldybėje gyvenantis jaunuolis, kuris iki 2021 m. gegužės 20 d. pateiks:

  •         Kandidato į SJRT jaunimo atstovus anketa
  •         motyvacinį laišką;

        ne mažiau kaip vieną rekomendaciją iš jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios Elektrėnų savivaldybės teritorijoje.

        Rinkimai vyks 2021 m. gegužės 27 d. 15 val. Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje, esančioje Draugystės g. 2 Elektrėnuose.

        Kiekvienas kandidatas rinkimų dieną turės galimybę tarti žodį ir atsakyti į klausimus. Šiuose rinkimuose bus išrinkti  Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai – 6 jaunimo atstovai.

        Dokumentus pateikti Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei Neringai Pulauskienei  el. p. neringa.pulauskiene@elektrenai.lt. Kilus klausimų, skambinti mob. tel. 8 640 28959 arba rašyti Neringai Pulauskienei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

kandidato į SJRT jaunimo atstovus anketą (17.2 kb)

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatai (105.3 kb) (prieš registruojantis būtina perskaityti) 


Vyksta nuotoliniai mokymai „Kaip įkurti jaunimo centrą?“

Elektrėnų atviras jaunimo centras veikia tik 3 metus, bet sukaupta patirtis leidžia dalintis išmoktomis pamokomis ir motyvuoti kolegas iš įvairių savivaldybių Lietuvoje ir kitų valstybių imtis šios veiklos. Kovo 29 d. – balandžio 9 d. Elektrėnų kultūros centras organizuoja tarptautinius nuotolinius mokymus „Kaip įkurti jaunimo centrą?“. Mokymuose dalyvauja virš 50 specialistų iš 13 valstybių: Lietuvos, Norvegijos, Latvijos, Portugalijos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Švedijos, Moldovos, Graikijos ir Brazilijos.

Mokymai skirti savivaldybių specialistams, atsakingiems už jaunimą, jaunimo darbuotojams, nevyriausybinių organizacijų atstovams. Mokymų tikslas - supažindinti dalyvius, kaip pradėti jaunimo centro steigimą ir tęsti jo kasdienę veiklą, bei kaip „Erasmus“ programa, bei kitos programos gali prisidėti prie kokybiškesnių kasdienių jaunimo centro veiklų vykdymo.

Išmaniosios technologijos leidžia dalintis pavyzdžiais iš skirtingų Lietuvos savivaldybių, virtualiai aplankyti jaunimo centrus, pasikviesti specialistus dirbančius darbo su jaunimu, architektūros, socialinės apsaugos srityse. Bet technologijos neišsprendžia laiko zonų skirtumų- dalyvė iš Portugalijos Leticia Quinonez, kuri dėl Covid pandemijos negali grįžti iš Brazilijos į Portugaliją dėl sustabdytų tarptautinių skrydžių, keliasi 5 ryte, kad galėtų tiesiogiai prisijungti prie užsiėmimų.

Dalyvius iš užsienio maloniai stebina, kaip ženkliai prie darbo su jaunimu finansavimo ir kokybės užtikrinimo Elektrėnuose prisideda Elektrėnų savivaldybė ir Jaunimo reikalų departamentas prie SADM.

Šie mokymai dalyviams suteikia labai naudingų žinių ir praktinių pavyzdžių. Pasak dalyvio Luis Gómez-Calcerrada Rodríguez-Palmero iš Ispanijos „ilgą laiką turėjau svajonę įkurti jaunimo centrą, o čia matau, kaip šią svajonę kiti įgyvendino skirtingais būdais“. Ioana Tatarciuc iš Rumunijos džiugina, kad mokymų metu išsamiai gilinamasi į jaunimo centro biudžeto sudarymą, darbo su jaunimu kokybės principus, paauglystės psichologijos ypatumus, bei kitas temas.

Savo patirtimi mokymuose dalinasi Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojos Barbora Vidauskienė, Aurelija Kuzmičienė, Asta Arbačiauskaitė - Dijokienė, Kristina Vaiciukaitė. Mokymus įgyvendina Elektrėnų kultūros centras (www.kcelektrenai.lt), mokymų projektą finansuoja „Erasmus+“ programa. Elektrėnų kultūros centras tarptautinius mokymus jaunimo srityje vykdyti ir ateityje, nes įstaigai suteikta „Erasmus+” akreditacija jaunimo srityje 2021-2027 metams. Lietuvoje tokias akreditacijas turi tik 4 organizacijos.

Elektrėnų kultūros centro Atviro jaunimo centro informacija

 

 


Kviečiame dalyvauti jaunimo apklausoje

 

Su džiaugsmu pristatome bene TRUMPIAUSIĄ jaunimo apklausą Lietuvoje!

Jei tau 14-29 m., užpildyk apklausą, kuriai reikia ne tavo vardo, bet reikia tavo nuomonės.

Kaip tavo savivaldybėje bendradarbiaujama su jaunimu? Ar žinai kur kreiptis, norint įgyvendinti savo idėjas?

Jaunimo biurui svarbi TAVO nuomonė! O ar tau svarbus jaunimo politikos įgalinimas Lietuvoje? Užpildyk apklausą👇

https://forms.gle/gVrZJrBHuwTHau169 

 

 

Savanorystė – tai galimybė ne tik duoti, bet ir imti

Savanorystė gali būti trumpalaikė, kai savanoriaujama renginiuose ar kitaip prisidedant prie vienkartinių veiklų, tačiau šiandien kalbėsime apie ilgalaikę savanorystę, tiksliau, apie Jaunimo savanorišką tarnybą.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėn. savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. JST programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą, patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val. per mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Elektrėnų savivaldybėje akredituotos organizacijos, kurios gali priimti ilgalaikius savanorius, yra:

                      Elektrėnų kultūros centro atviras jaunimo centras;

Elektrėnų savivaldybės administracija;

Elektrėnų viešoji biblioteka ir jos skyriai;

Elektrėnų vietos veiklos grupė (savanorystė vaikų dienos centruose Vievyje, Semeliškėse ir Kietaviškėse)

Elektrėnų socialinių paslaugų centre (savanorystė Vievio vaikų dienos centre).

 

Šiuo metu 5 savanoriai savanoriauja Elektrėnų kultūros centro atvirame jaunimo centre (2 savanoriai jau baigia tarnybą, 3 savanoriai dar tik pradeda), 1 savanoris Elektrėnų savivaldybės administracijoje ir 2 savanoriai Elektrėnų vietos veiklos grupės vaikų dienos centruose.

Taigi, kokie mūsų savanorių įspūdžiai ir patirtys, domėjosi Elektrėnų savivaldybės administracijos savanorė Silvija Vaškelytė.

Keletas iš savanorių – Arnas Baradulinas ir Ugnė Sinkevičiūtė jau nuo rugsėjo savanoriauja Elektrėnų jaunimo centre, o sausį prie jų prisijungė Kamilė Falchi, Uršulė Jasudaitė ir Adriana Žitkutė. Jaunieji savanoriai džiaugiasi turėdami galimybę pažinti savanorystę įvairiose veiklose. Jaunimas kartu įgauna daug patirties, pasitikėjimo savimi, kai reikia atlikti tam tikras užduotis, nebijo paklausti rūpimų klausimų, kai iškyla sunkumų, nes visada žino, kad jaunimo centro darbuotojos yra supratingos ir nuoširdžiai bendrauja su jaunimu įvairiais klausimais. Šią savanorystę jie vertina ir pasirinko ne dėl 0,25 balo prie stojamojo balo, jiems ši patirtis yra kur kas daugiau: jie gali save pažinti naujose veiklose, galbūt net atrasti naujų dalykų, kurie patinka, todėl savanoriaujantis jaunimas labai džiaugiasi šia nauja naudinga patirtimi.

Džiugu, kad įvairios jaunimui skirtos veiklos jau pasiekiamos ne tik pačiame Elektrėnų mieste, bet ir kituose savivaldybės miesteliuose ir kaimuose. Vievyje ir Kietaviškėse turime dvi savanores – Orintą Makūnaitę, kuri atlieka savanorystę VVG Kietaviškių dienos centre, ir Rusnę Gurskaitę, kuri savanoriauja Vievio vaikų dienos centre ,,Vėjukai“. Pasak vaikų dienos centrų vadovės Linos Bernatavičienės: „Pandeminis laikotarpis yra sunkus, bet savanorės atsargiai atlieka savo užduotis. Orinta ir Rusnė puikiausiai susidarė grafikus, kada galėtų dirbti, joms labai gerai sekasi. Jos dienos centruose vaikams padeda ruošti pamokas, vykdo kūrybines veiklas, susipažįsta su darbo specifika ir teikia pasiūlymus veikloms“.

                      Džiugina ir tai, kad Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos akredituoja vis daugiau įstaigų mūsų savivaldybėje, viena nauja iš jų – Elektrėnų savivaldybės administracija, kurioje savanoriauja Silvija Vaškelytė. Ji kartu su jaunimo reikalų koordinatore Neringa Pulauskiene dalyvauja posėdžiuose ir kitose veiklose. Stipriausia Silvijos sritis yra informacijos vizualinis pateikimas, kuriam reikia daug kūrybiškumo, todėl dažniausiai ir gauna tokias užduotis, susipažįsta su Elektrėnų savivaldybės administracijos darbu ir veiklomis, visada ieško naujų idėjų su kitais savivaldybės darbuotojais. O asmeniškai Silvijai savanorystė yra tikrai svarbus dalykas, nes per ją gali labiau pažinti save, kuriose veiklose yra stipriausia, todėl tai padės ateityje priimti geresnius sprendimus norint rinktis studijas, darbą ar kitas veiklas.

                      Kviečiame siekti akreditacijos kuo daugiau mūsų savivaldybėje veikiančių organizacijų, kurios galėtų priimti jaunuosius entuziastus, jie tikrai kiekvienai organizacijai atneša naujų vėjų ir naujų idėjų!

 

Jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė ir

savanorė Silvija Vaškelytė

 

 


Naujas įrankis - apie projektus, veiklas ir paslaugas jaunimui

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atidaro naują įrankį internete – https://jp.jrd.lt, skirtą valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovams ir jauniems žmonėms.

Šiame puslapyje pirmą kartą yra pateikiama surinkta ir susisteminta informacija apie įvairių valstybės institucijų bei įstaigų įgyvendinamas priemones, projektus, organizuojamas veiklas, teikiamas paslaugas, skirtas jaunimui, o taip pat ir tas priemones, projektus, veiklas ir paslaugas, kuriose jaunimas yra viena pagrindinių tikslinių grupių.

Kiekviena veikla ar paslauga yra trumpai aprašyta, pristatant jos tikslą, apimtis, paslaugos teikimo sąlygas ir ypatumus, tuo pačiu yra pridėti ir įstaigos darbuotojų, atsakingų už jos įgyvendinimą kontaktiniai duomenys, jei būtų norima susisiekti su veiklos ar paslaugos administratoriais dėl galimybės dalyvauti veikloje (arba gauti paslaugą) arba gauti išsamesnę informaciją apie šią veiklą arba paslaugą.

Jeigu rasite tinklapyje jp.jrd.lt neatitikimų, būtume dėkingi jeigu praneštumėte adresu juozas.meldziukas@jrd.lt.

Ši informacija yra ir bus nuolat atnaujinama. 

Jaunimo reikalų departamento informacija

 

Konferencija „Mobilusis darbas su jaunimu: praktikos ir perspektyvos“ 

     Birželio 12 dieną Elektrėnų kultūros centre vyko pirmas masinis Erasmus+ programos finansuotas jaunimo srities renginys, atlaisvinus karantino apribojimus Lietuvoje. Konferencija „Mobilusis darbas su jaunimu: praktikos ir perspektyvos“ subūrė daugiau kaip 80 įvairių sričių specialistų iš 20 Lietuvos savivaldybių, kurie vykdo arba planuoja vykdyti, administruoja darbą su jaunimu.

Elektrėnų savivaldybėje jau metus teikiamos mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamus projektus, o nuo 2020 metų šią paslaugą finansuoja Elektrėnų savivaldybė, yra įsteigtas papildomas mobiliojo jaunimo darbuotojo etatas Elektrėnų jaunimo centre. Nuo 2005 metų Lietuvoje sistemingai kuriama ir plečiama darbo su jaunimu sistema, o pastaruosius trejus metus pradėtos finansuoti naujos darbo su jaunimu formos: darbas su jaunimu gatvėje ir mobilusis darbas su jaunimu. Ši nauja darbo su jaunimu forma domina savivaldybių specialistus. Tikėtina, kad ateinančiais metais savivaldybių, kuriose bus teikiamos šios paslaugos, daugės.

Kas yra mobilusis darbas su jaunimu? Tai darbas su jaunimu, nuvykus į gyvenamąją teritoriją, kurioje nėra darbo su jaunimu infrastruktūros, atsižvelgiant į šioje teritorijoje gyvenančių jaunų žmonių individualius poreikius. Šios darbo su jaunimu formos misija yra aprėpti kiek įmanoma platesnę savivaldybės teritoriją ir pasiekti tuos jaunus žmones, kurie gyvena atokiose kaimiškose vietovėse ir yra neįtraukti į laisvalaikio praleidimo veiklas. Ši darbo su jaunimu forma labai domina savivaldybes, kuriose seniūnijos nuo savivaldybės centro nutolusios dvidešimt ar net penkiasdešimt kilometrų. 

Elektrėnuose mobilusis darbas vykdomas 6 seniūnijose: Kazokiškių, Vievio, Kietaviškių, Pastrėvio, Gilučių ir Semeliškių. 2019 metais mobiliųjų jaunimo darbuotojų komandai pavyko į veiklas įtraukti 134 unikalius jaunuolius. Apie veiklas, rezultatus ir iššūkius pasakojo mobilųjį darbą su jaunimu vykdžiusios jaunimo darbuotojos Justina Zaleckienė ir Barbora Vidauskienė, įspūdžiais nuo scenos dalijosi jaunuoliai, kurie dalyvavo veiklose. Šios paslaugos davė puikių rezultatų – 2019 metais darbo su jaunimu ir mobiliojo darbo su jaunimu veiklose dalyvavo beveik kas penktas Elektrėnų savivaldybėje gyvenantis jaunuolis.

Elektrėnų savivaldybėje buvo vykdomas mobiliojo darbo su jaunimu paslaugų poveikio tyrimas, kurio įžvalgomis konferencijos metu dalijosi Vilniaus universiteto doktorantė Justina Garbauskaitė-Jakimovska. Tyrėja įvardijo, kad jaunus žmones, kurie nėra įsitraukę į jokias laisvalaikio veiklas, lengviausia pritraukti galimybes pristatant mokyklose arba paskatinant jaunus žmones atsivesti draugų. Jaunuolių įsitraukimas į mobiliojo darbo su jaunimu veiklas stiprina vietos jaunimo bendruomenę ir vietos jaunimo organizacijas. Projekto metu įgyvendintos veiklos padėjo jaunimo organizacijoms priartėti prie vietos bendruomenių, o bendruomenėms – suprasti darbo su jaunimu vertybes ir principus. Pradedant teikti mobiliojo darbo su jaunimu paslaugas, rekomenduojama gerai susipažinti su bendruomene, organizacijomis, kurios gali suteikti patalpas, padėti organizuojant veiklas. Svarbu megzti atvirą ir pasitikėjimu grįstą santykį su bendruomenės nariais.

Diskusijos „Mobiliojo darbo su jaunimu perspektyvos“ metu nacionalinio lygmens ekspertai dalijosi įžvalgomis apie šio darbo su jaunimu formos plėtrą, finansavimo šaltinius, įvairių veiklos vykdymo modelių taikymą. 

Darbo grupėse konferencijos dalyviai galėjo užduoti rūpimus klausimus pranešėjams, diskusijos dalyviams apie jaunimo srities tyrimus, mobiliojo darbo organizavimą, finansavimą, nuo ko pradėti, kaip vykdyti mobilųjį darbą kaip socialinį verslą.

Trečdalis konferencijos dalyvių pirmą kartą aplankė Elektrėnus. Šis renginys prisidėjo prie tą pačią dieną vykusio Elektrėnų jaunimo centro  2-ojo gimtadienio šventimo ir šiais metais švenčiamo Elektrėnų miesto 60-mečio paminėjimo. Elektrėnai yra vienas jauniausių Lietuvos miestų ir jaunatviškiausių savivaldybių, kuri daug dėmesio skiria jaunimui.

Konferenciją organizavo Elektrėnų kultūros centras, Politikos tyrimų ir analizės institutas, o finansavimas gautas per Erasmus+ programą. Konferencija yra projekto „Mobilusis darbas su jaunimu: kuriame Europines praktikas“ veikla.

Konferencijos akimirkas galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/events/677791066114720

 

REGISTRACIJA Į JAUNIMO SAVANORIŠKĄ TARNYBĄ

 

Jaunimo veiksmo diena Elektrėnų savivaldybės administracijoje 

     Šių metų spalio 17 d. Elektrėnų savivaldybėje vyko Jaunimo veiksmo diena. Mokinių iš Elektrėnų, Vievio ir Kietaviškių komandos turėjo tikslą pasiūlyti idėjų, kurios pagerintų jaunimo gyvenimą mieste. Pirmiausia jie susipažino su savivaldybės tarybos nariais ir nedelsdami priėjo prie svarbių klausimų: Kaip bus vystoma Elektrėnų infrastruktūra? Kokia Vievio ežero situacija? Kokiu tikslu einama į savivaldybės tarybą?
     Daug rimtų klausimų gavo ir savivaldybės darbuotojai: Ar bus sutvarkyti Elektrėnų miesto kiemų keliai? Kiek mokyklos gauna lėšų? Kiek lėšų skirta jaunimo organizacijoms? Ar bus vystomas turizmas Elektrėnuose? Kokiu projektu Elektrėnų savivaldybė didžiuojasi labiausiai ir kt. Gavę išsamius atsakymus, jaunuoliai su komandų koordinatoriais, kurie buvo Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, ėmėsi kurti savo projektus. Pavakary susirinkę į idėjų mūšį, kurį vedė Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, mokiniai pristatė savo vizijas. Geriausia išrinkta idėja dar iki šių metų pabaigos turės būti įgyvendinta už savivaldybės skirtus 500 eurų.
     Vievio gimnazijos jaunimo komanda pristatė idėją „Parkelis Vievyje prie ežero kranto“. Projektu jaunuoliai siekė sukurti jaukią aplinką prie ežero su jaukiais suoliukais ir romantišku apšvietimu, kur mėgsta rinktis jaunimas. Šiltais vasaros vakarais jaunuoliai galėtų užsiimti joga, skaityti knygas, bendrauti su kitais žmonėmis.
     Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos komanda parengė projektą „Jonvabaliai pušų tamsoje (JPT)“. Projektu jaunuoliai siekė plėsti jau easmo sakurų parko infrastruktūrą: įrengti terasą, siuoliukus, mobilią knygų dalijimosi stotelę bei švieseles, kurios suteiktų jaukumo.
     Kietaviškių mokyklos komanda pasiūlė projektą „Riedučių diskoteka“. Renginys su riedučiais vyktų Elektrėnų jaunimo centro kiemelyje, kur visi aktyviai ir linksmai leistų laiką.
     Elektrėnų „Versmės“ gimnazija pristatė projektą „Kur aš tai mačiau?“. Šio projekto tikslas – Elektrėnų miesto simboliams išsaugoti skirtas memorialas. Jaunimas norėtų pastatyti skulptūrą iš betono ir metalo konstrukcijų. Skulptūroje būtų matoma Elektrėnų elektrinė, atrakcionų parko „Velnio ratas“, kiti simboliai, kurie jau Elektrėnuose nebus išsaugoti. Ši idėja surinko daugiausia balsų per du balsavimo etapus ir tapo nugalėtoja.
     Labai džiaugiamės, kad kiekvienais metais per įvairias projektines veiklas į savivaldybės administraciją suplūsta vis daugiau jaunimo, kuris drąsiai reiškia savo poreikius, mintis, pastabas ir džiaugsmą, o savivaldybės vadovai ir darbuotojai bando kartu spręsti jaunimui rūpimus klausimus.

 

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos informacija

 

 

 

 

Elektrėnų savivaldybės jaunuoliai bendravo su jaunimo darbuotojais iš Europos

     Š.m. spalio 9 d. Elektrėnų seniūnijose: Kietaviškėse, Kazokiškėse, Vievyje, Semeliškėse ir Pastrėvyje, jaunimo darbuotojai iš Norvegijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Latvijos dirbo su virš 50 Elektrėnų savivaldybės jaunuolių. Seniūnijose jaunimo darbuotojai vedė užsiėmimus, pritaikydami mobilaus darbo su jaunimu metodus. Per trumpą laiką užsienio specialistai sugebėjo užmegzti ryšį su Elektrėnų savivaldybės jaunuoliais, bei taikyti žinias įgytas tarptautinių mokymų metu. Po renginių įspūdžiais dalinęsi užsienio specialistai, teigė maloniai nustebę, kokie nuoširdūs jaunuoliai iš mažųjų Elektrėnų miestelių, kaip puikiai bendrauja anglų kalba. Taip pat svečiai buvo nustebę infrastruktūros pritaikytos bendruomenės ir jaunuolių poreikiams kiekiu Elektrėnų savivaldybėje. Elektrėnų savivaldybė yra viena iš mažiau nei 10 savivaldybių Lietuvoje vystančių mobilias paslaugas jaunimui.
     Jaunimo darbuotojai, savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų atstovai iš 6 Europos valstybių š.m. spalio 7-11 dienomis Elektrėnų savivaldybėje dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Mobilusis darbas su jaunimu“. Šių mokymų metu su užsienio specialistais patirtimi dalinosi Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė, mobilaus darbo su jaunimu darbuotoja Barbora Vidauskienė, Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Justina Zaleckienė.
     Mokymai buvo grindžiami neformaliojo ugdymo metodika, dalyviai aktyviai dalyvavo įvairiose, iššūkių reikalaujančiose grupinėse ir asmeninėse užduotyse. Dalyviai mokėsi užmegzti ryšius su jaunuoliais, bei sužinojo, kaip užmegzti partnerystę su vietos bendruomenėmis, kaip reklamuoti mobiliųjų darbą su  jaunimu ir aptarė, kaip galima būtų užsitikrinti paramą šiam darbui vietos bendruomenėje. Užsienio specialistai tyrinėjo jaunimo situaciją Elektrėnų seniūnijose, mokėsi planuoti mobilaus darbo su jaunimu veiklas atsižvelgiant į jaunuolių poreikius. Dalyviai įsivertino savo galimybes grįžus į savo šalis dirbti mobilų darbą su jaunimu.Šiais mokymais buvo siekiama analizuoti Elektrėnų savivaldybės mobiliojo darbo su jaunimu kaimo vietovėse koncepciją, Lietuvoje taikomų mobiliojo darbo su jaunimu principus ir formaliuosius reikalavimus. Dalyviai įgijo įrankius ir priemones mobiliojo darbo su jaunimu poreikio analizei, atsižvelgiant į jų vietos realybę. Suteiktos galimybės dalyviams pasidalyti savo vietos realijomis ir gerąja patirtimi dirbant su jaunimu atokiose ir kaimo vietovėse. Dalyviai mokymų pabaigoje džiaugėsi įgiję žinių ir praktinių gebėjimų reikalingų dirbant mobilų darbą su jaunimu. 
Projektas toliau bus vykdomas iki 2020 m. spalio. Projekto rėmuose bus atliekamas Mobilaus darbo su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje poveikio tyrimas. Remiantis gerąja patirtimi bus rengiamas metodinis leidinys, kaip taikyti šią metodiką dirbant su jaunimu kaimiškose vietovėse įvairiose Europos valstybėse. 2020 m. bus organizuojama nacionalinės konferencija apie Mobilų darbą su jaunimu. Ši konferencija sukvies virš 60 specialistų iš visos Lietuvos į Elektrėnus. Šioje konferencijoje dalyvaus specialistai, kurie planuoja vystyti šias paslaugas ir nori perimti Elektrėnų ir kitų Lietuvos savivaldybių gerąją patirtį. Projektą „Mobilusis darbas su jaunimu: formuojant Europos praktiką“, kurią įgyvendina Elektrėnų kultūros centras ir Politikos tyrimų ir analizės institutas, projektas dalinai finansuojamas Erasmus + programos. Šio projekto dėka 2019-2020 metais mobilaus darbo su jaunimu paslaugos bus bandomos Italijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Latvijoje Justina Zaleckienė

Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja

 

 

 

 

Skelbiami jaunimo kandidatai į Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybą 

   Įvykus vietos savivaldos rinkimams ir prisiekus naujai Elektrėnų savivaldybės tarybai, baigėsi ir Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos 2015-2019 m. kadencija. 2019 m. gegužės 9 d. 15 val. Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje vyks jaunimo atstovų į naują Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybą rinkimai. Šių rinkimų metu bus išrinkti 6 jaunimo atstovai. Šiandien dalyvauti rinkimuose yra pareiškę  šaunūs 7 kandidatai:

  1. Ugnė Kučinskaitė, Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė;
  2. Deimilė Marcinkevičiūtė, praėjusios kadencijos Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos biuro pirmininkė, save išsikėlusi kandidatė;
  3. Raminta Matijošiūtė, Vievio gimnazijos mokinių tarybos atstovė;
  4. Haroldas Norvaišas, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidentas;
  5. Lukas Paškevičius, Jaunimo Europos komandos atstovas Elektrėnų savivaldybėje;
  6. Deimantas Radiun, Jaunųjų konservatorių lygos Elektrėnų skyriaus pirmininkas;
  7. Roberta Rakauskaitė, Jaunimo Europos komandos narė.

 

                  Rinkiminiame visuotiniame susirinkime dalyvauja ir sprendžiamojo balso teisę turi vienas atstovas iš kiekvienos jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, kurie yra pateikę delegavimo raštus. Šiuo metu savo atstovus yra delegavę šios jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos: Elektrėnų kultūros centras, asociacija „Sporto savanorių sąjunga“, Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka, Jaunųjų konservatorių lygos Elektrėnų skyrius, Vievio gimnazijos mokinių taryba.

 

Jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė

 

KVIETIMAS DALYVAUTI ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS RINKIMUOSE 2019


Vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės tarybos 2019 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. V.TS-24 „Dėl Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos jaunimo atstovų rinkimų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ skelbiamas kandidatų (jaunimo atstovų) į Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybą atrankos konkursas.

Jeigu Tu iniciatyvus, energingas, entuziastingas ir besidomintis savo miesto jaunimo ateitimi ir veikla, kviečiame Tave prisijungti prie jaunimo politikos formavimo komandos – jaunimo reikalų tarybos ir dalyvauti jaunimo reikalų tarybos nario rinkimuose!

Kandidatuoti gali 14–29 metų jaunuoliai, kurie:
yra jaunimo organizacijų atstovai;
yra su jaunimo dirbančių organizacijų atstovai;
yra mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, nariai;
save išsikėlę pavieniai asmenys.

Kandidatų į jaunimo reikalų tarybos narius gali būti kiekvienas Elektrėnų savivaldybėje gyvenantis jaunuolis, kuris iki 2019 m. gegužės 3 d. pateiks:
kandidato į SJRT jaunimo atstovus anketą (1 priedas);
motyvacinį laišką;
ne mažiau kaip vieną rekomendaciją iš jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios Elektrėnų savivaldybės teritorijoje.

Rinkimai vyks 2019 m. gegužės mėn. 9 d. 15 val. Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje, esančioje Draugystės g. 2 Elektrėnuose.

Kiekvienas kandidatas rinkimų dieną turės galimybę tarti žodį ir atsakyti į klausimus. Šiuose rinkimuose bus išrinkti Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai – 6 jaunimo atstovai.

Dokumentus pateikti Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei Neringai Pulauskienei el. p. neringa.pulauskiene@elektrenai.lt. Kilus klausimų, skambinti tel. (8 528) 58 075 arba rašyti Neringai Pulauskienei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Kandidato į SJRT jaunimo atstovus anketa (1 priedas) (17.2 kb)
Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatai (prieš registruojantis būtina perskaityti) (54.0 kb)


Lėšos skirtos jaunimo skatinimo projektams 2019 m.


Jaunimo „Veiksmo diena“ Elektrėnų savivaldybės administracijoje

Lapkričio 8 dieną Elektrėnų savivaldybėje vyko jaunimo „Veiksmo diena“. Mokinių iš Elektrėnų, Vievio, Kietaviškių ir Semeliškių komandos susitiko siekdamos sukurti idėjas, kurios pagerintų jaunimo gyvenimą. Pirmiausia jie susipažino su savivaldybės tarybos nariais ir nedelsdami priėjo prie svarbių klausimų: kodėl jaunimo reikalams yra skirtas nedidelis biudžetas? Kada bus suremontuotas baseino stogas? Ar bus sutvarkyta prieplaukos teritorija? Kodėl griaunami senieji atrakcionai, apžvalgos ratas? Kokios Vievio pirties, Vievio kultūros centro perspektyvos? Kokiu tikslu einama į miesto savivaldybės tarybą? Kokia yra Elektrėnų ideologija ir vizija?

Tokį pat šūsnį rimtų klausimų gavo ir savivaldybės darbuotojai: ar bus išvalytas Vievio ežeras? Kiek mokyklos turi lėšų ūkio reikmėms? Koks Elektrėnuose yra nedarbingų žmonių procentas? Pagerėjo ar pablogėjo situacija mokytojams įvedus etatinį apmokėjimą? Ar Elektrėnuose didėja gimstamumas?         

Gavę išsamius atsakymus jaunuoliai su komandų koordinatoriais, kurie buvo Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, ėmė kurti savo projektus. Pavakary susirinkę į idėjų mūšį, kurį vedė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, mokiniai pateikė savo vizijas. Laimėjusi idėja dar iki šių metų pabaigos turės būti įgyvendinta už savivaldybės skirtus 500 eurų.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazija pristatė idėją „Elektrėnai rieda“. Tai būtų lietuvio Igno Survilos sukurtų elektrinių paspirtukų nuoma Elektrėnuose. Tam, kad Elektrėnai būtų išmanesni, judresni ir modernesni, jaunimas ir turistai turėtų galimybę išbandyti naujovę.

Jungtinė Semeliškių gimnazijos ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos komanda „Semeliškių gelbėtojai“ sukūrė viziją – jaunimo erdvę „Chill zona“ Semeliškių gimnazijoje. Ji veiktų iki pamokų ir po pamokų (kol atvažiuotų mokyklinis autobusas), nes vaikai iš aplinkinių kaimų anksti atvažiuoja į mokyklą ir neturi kur būriuotis. Mokiniai norėtų turėti erdvę su sėdmaišiais, arbata ir galimybe šiltai sulaukti pamokų arba vykimo namo.

Vievio gimnazijos jaunimo komanda pristatė idėją „Jaunimo erdvė“, kuri būtų skirta pakeisti nugriautus senuosius kultūros namus, tam, kad jaunimas vakarus leistų ne gatvėse, o saugiai ir produktyviai užsiimdami jaunimo erdvėje. Ten vyktų filmų vakarai, viktorinos, protmūšiai, stalo žaidimų vakaronės. Savo komandos pristatymą jaunuoliai užbaigė nenuginčijamu argumentu: „Savivaldybė nėra graži, jei jos jaunimas nėra laimingas“.

Daugiausia balsų per du balsavimo etapus surinko Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos idėja „Sakurų alėja“. Idėja buvo pristatyta kaip turizmo, naujų kultūrų auginimo, sveikos gyvensenos ir ryšių su Japonija skatinimo projektas. Jaunimas svajoja, kad visos Elektrėnų įmonės kartu su bendruomene bendrai sodintų sakuras, jas puoselėtų, garsintų ir džiaugtųsi. Į alėjos atidarymą būtų pakviestas Japonijos ambasadorius Lietuvoje.

Renginį organizavusi ir kuravusi Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė padėkojo jaunimui už realias šaunias idėjas, pateikė konkrečių pasiūlymų, kaip įgyvendinti nelaimėjusius projektus.

Projektas „Veiksmo diena“ padėjo savivaldybės valdžiai sužinoti jaunimo poreikius.   Tai bendras Elektrėnų savivaldybės administracijos, Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“, kurio tikslas  – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias savivaldybės veidą.

„Veiksmo diena“ – tai trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą dalyvaujant sprendimų priėmimo procesuose siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta 6 Vilniaus apskrities savivaldybėse: Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Elektrėnų bei Trakų. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6 Vilniaus regiono miestelių ir jaunimo šventėse:  vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas („Kinect“ technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el. versija) / pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis, taip pat šių savivaldybių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!“, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo priimant sprendimus pavyzdys. 6 autobusais iš 6 regionų į festivalį atvyko 240 žmonių: jaunimo ir savivaldybių atstovų bei jaunimo centrų darbuotojų.

Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

 

 

 

Jai isidarbinti nori asmuo iki 18 metų (236.5 kb)

DĖL JAUNIMO VASAROS UŽIMTUMO IR INTEGRACIJOS Į DARBO RINKĄ PROGRAMOS

 

 

 

Vyko visuotinė Elektrėnų savivaldybės jaunimo konferencija


     Šių metų balandžio 20 d. jau trečius metus vyko visuotinė Elektrėnų savivaldybės jaunimo konferencija, kurios tema šiemet – savanorystė. Elektrėnų savivaldybės vicemeras Arvydas Vyšniauskas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys sveikinimo kalbomis paskatino jaunimą ir toliau aktyviai dalyvauti ir bendradarbiauti su savivaldybe, o Elektrėnų savivaldybės jaunimas bei dirbantieji su jaunimu turėjo puikią progą sužinoti, kiek ir kokio jaunimo yra mūsų savivaldybėje, ką nuveikė jaunimas Elektrėnų savivaldybėje 2016 m., kokius projektus vykdė Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba, jos biuras bei jaunimo organizacijos, kur galima savanoriauti mūsų savivaldybėje. Konferencijos metu pranešimą ,,Ką reiškia būti savanoriu?“ skaitė Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Milda Petkevičiūtė, Elektrėnų kultūros centro atviros jaunimo erdvės darbuotoja Aistė Bertašienė pasidalijo savo patirtimi apie tarptautinę savanorystę Kenijoje, taip pat patirtimi pasidalijo ir Sporto savanorių sąjungos Semeliškių filialo pirmininkas Mykolas Krasnickas, kuris papasakojo, su kokiais sunkumais susidūrė savanoriai, atvykę iš kitų šalių į mūsų savivaldybės organizacijas. Po formaliosios dalies vyko intensyvus grupinis darbas temomis: ,,Kur ir kaip galima plėsti savanorišką veiklą mūsų savivaldybėje“, ,,Kaip pritraukti jaunimą tapti savanoriu“. Jaunimas pateikė įdomių minčių dėl savanorystės plėtros Elektrėnų savivaldybėje.
Džiaugiamės sulaukę daug jaunų žmonių, kitais metais tikimės sulaukti jų dar daugiau!


Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos biuro informacija

 

Įvyko projektas „Saugok sveikatą – pasiek rezultatą!“

     Jau ketvirtus metus iš eilės Elektrėnų jaunimas kvietė užbaigti vasarą pačiose įdomiausiose stovyklose. Jau įvyko stovyklos „Kuriam!“, „Pagauk savo mūzą“, „Veikiam!“, o šiemet su sportu ir sveikatinimu susijusi stovykla „Saugok sveikatą – pasiek rezultatą!“.
    Jaunimo reikalų taryba kartu su draugais ir partneriais šią vasarą pabaigė audringai ir rugpjūčio 16–20 dienomis visus aktyvaus veiksmo entuziastus surinko vienoje vietoje – Elektrėnuose, tam, kad ši vasara taptų neužmirštama. Jaunuoliai iš visos Lietuvos rinko pačius įvairiausius nuotykius ir potyrius: užsiiminėjo joga, meditacija bei dziudo, darė mankštą su „Gymnic“ kamuoliais, šoko zumbą, šaudė, žaidė tinklinį, plaukiojo su Elektrėnų buriuotojų klubo „Poseidonas“ jachtomis, gamino sveiką maistą, gėrė sveikuolių arbatą, diskutavo su įdomiais žmonėmis ir ėjo į neužmirštamą orientacinį žygį su Lietuvos šaulių kuopos nariais. Nuoširdžiai dėkojame visiems, neatlygintinai vedusiems tokius nepakartojamus ir įdomius užsiėmimus stovyklos dalyviams!
     Stovyklą vainikavo jau penktoji, jubiliejinė, tradicija tapusi vasaros uždarymo šventė prie Elektrėnų marių, kurią padėjo suorganizuoti patys stovyklos dalyviai. Ji buvo kiek buvo kitokia, nes vyko ne tik sporto rungtys (tinklinis bei pliažo futbolas), bet ir Elektrėnų jaunimo užimtumo mugė, kurios metu jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos išradingai pristatė savo veiklą, kvietė prisijungti į jų gretas. Mugėje dalyvavo Elektrėnų visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos moksleivių sąjungos Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centras, VšĮ Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla, Sporto savanorių sąjunga, Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“. Stovyklos dalyvės visiems norintiems piešė tatuiruotes ant kūno su chna dažais, vaikai galėjo dalyvauti meno užsiėmimuose. Vakare suskambėjo pačios šauniausios jaunimo muzikos grupės: „Shooros dukra“, „Jauti“, „Abii“ ir „Mad Money“.
     Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Elektrėnų savivaldybės bei rėmėjų lėšomis. Dėkojame projekto draugams ir rėmėjams: Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Elektrėnų savivaldybės sporto centrui, Elektrėnų kultūros centrui, moksleivių ir jaunimo organizacijai „Idėja“, „G4S“, UAB „Inžinerijos centrui“, Elektrėnų savivaldybės tarybos nariui Ramūnui Karteniui, „Speedway“, „Dzipudalys.lt“, UAB „Vilniaus duonai“, sporto klubui „Halkis“, UAB „Cryonomic Baltic“.

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba

  

 Mokinių savivaldų forumas

     Kovo 15 d. moksleiviai iš Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos, Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos, Semeliškių gimnazijos bei Vievio gimnazijos Elektrėnų savivaldybėje susirinko į ataskaitinį mokinių savivaldų forumą aptarti Lietuvos moksleivių sąjungos padalinio – Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centro (EMSIC) pusės metų veiklos rezultatus. Mieste veikiantis Elektrėnų MSIC vienija ir stiprina mokinių savivaldas, aktyviai atstovauja mokinių interesams vietos ir nacionaliniu lygmeniu.
     Elektrėnų MSIC pirmininkė Goda Laimutytė pristatydama veiklos ataskaitą džiaugėsi, kad yra gerinamas bendravimas tarp mokinių savivaldų, moksleiviai vis dažniau įsitraukia į EMSIC rengiamą veiklą. 2015–2016 m. Elektrėnų MSIC bendravo su mokyklų administracijomis ir jų savivaldomis, kiekvieną mėnesį rengė vadovų klubus, į kuriuos atvykdavo mokinių savivaldos iš visos Elektrėnų savivaldybės ir spręsdavo šiuo metu Lietuvoje aktualias moksleiviams problemas. EMSIC komanda turėjo įvairių mokymų, per kuriuos įgavo įgūdžių, pasisėmė naujų minčių ir pritaikė savo veikloje, taip pat skyrius aktyviai dalyvavo sausio 13-osios, vasario 16-osios ir kovo 11-osios dienų minėjimuose.
     Vėliau mokinių savivaldų forumo metu skirstėmės į darbo grupes, kėlėme įvairius klausimus bei problemas, svarbias Elektrėnų savivaldybės jaunimui. LMS padalinys Elektrėnuose aktyviai siekia, kad moksleivių interesams būtų atstovaujama tinkamai, todėl džiaugiasi šių metų pasiekimais ir kelia dar aukštesnius tikslus ateinantiems mokslo metams.

Elektrėnų mokinių savivaldų informavimo centro informacija

 

 

 

 

 

Jaunimą kviečiame dalyvauti projekte “Atrask save“

Projekto tikslas: skatinti jaunimo įsitraukimą į švietimo sistemą arba darbo rinką, teikiant paruošimo darbo rinkoje paslaugas, pasitelkiant nevyriausybinių organizacijų patirtį.

Projekto partneriai – 10 teritorinių darbo biržų, Jaunimo reikalų departamentas, 57 su jaunimu dirbančios organizacijos.

Jeigu tu:

  • Esi 16 – 29 metų jaunuolis
  • Nesimokai, nedirbi, neužsiimi individualia veikla
  • Neturi paklausaus išsilavinimo, darbo patirties
  • Trūksta motyvacijos, jautiesi neryžtingas
  • Nori tapti savarankišku ir pilnaverčiu visuomenės dalyviu

 

Šis projektas kaip tik tau!

Užsiėmimai prasidės š. m. kovo – balandžio mėnesiais. Dalyviai bus įtraukiami į 2 arba 3 mėnesius trunkančias veiklas, t. y. veiklas, skirtas jaunuoliams norintiems dirbti, mokytis ar kurti savo verslą. Užsiėmimų temos bei jų skaičius ir tematika bus parenkami individualiai pagal kiekvieno poreikį.

Dėl išsamesnės informacijos visus norinčius prašome kreiptis į Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyrių, adresu V. Kudirkos g. 12A, Giedrė Našlaitytė-Sūnelaitienė  (210 kabinetas), tel. 8 528 55 470, el. p. giedre.naslaityte-sunelaitiene@ldb.lt  

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023-07-28 10:46:55

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika